Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cerveza 18°FC : 1. FP Praha 2:2 (1:0)

22. 9. 2018

Report z utkání: 

Ve třetím kole 6. ligy na sebe narazili dosud neporažené týmy Cerveza 18°FC a 1.FP Praha, lze tedy říci, že se utkali dva vážní aspiranti na postup ze skupiny F. 

 

Utkání začalo poměrně vlažně, oba týmy se spíše okukovali, zvědavě zjišťovali s čím kdo přijde a na co se mají nachystat. Iniciativu v úvodu po krátkém oťukávání přebral tým 1. FP Praha a snažil se na Cervezu něco vymyslet. Výsledkem byla územní a bezpohlavní převaha, která vyústil v několik zblokovaných střel ze střední vzdálenost. Na tomto místě je třeba vyzdvihnout a ocenit stehýnko Bučiho, prsíčka Tomáše – kluci díky, pochytali jste to za mě a pro nás.

 

Cerveza hrála svou klasiku,zabezpečená obrana a prudké výpady do křídelních prostor a sklepávané míče do ohně – předbrankového prostoru. Po faulu, již nevím na koho, se zahrávala standardní situace po levé ruce brankáře hostí. Po pěkném signálu Papuly spolu s Lahefem se nakonec přece jen po odrazech alá pinball anebo atari stříleček trefil Márty, kdy odražený a nedůrazně dohraný míč prostřelil za gólmanova záda. 

 

Soupeř FP před prvním poločasem ještě otřel jednu ze svých střel o tyč – Jakub vše v poklidu sledoval, nutno podotknout, že už se rychle vždy svalí, ale nahoru na nohy to jde již hůře a pomaleji. Další tyč cinkla po akci a ose Papula, Balicz a Marty, který doklepával z těžkého úhlu balon do kasy, ale pozice to byla velmi složitá. 

 

Ve druhém poločase Cerveza hrála na brejky, z nichž párkrát zahrozila. Máca trochu pokopal gólmana hostí, který kontroval po chvilce faulem na něj a Cerveze se naskytla příležitost zahrávat pokutový kop. Mohl bych zde vyprávět, jak elegantně, precizně a uvážlivě byla penalta kopnuta, leč po její exekuci se areálem Mikulovy ozvalo pouze cinknutí tyče. Škoda, jak y řekli moji bratři ve víře – žel Bohu. =)

 

Platilo Karochovo, Čapkovo stále a dokola omílané: „Nedáš – dostaneš.“ Cerveza po kombinaci středem inkasovala na 1:1 krátce po situaci s penaltičkou. „Davide netrap se už přeci!“ Brankář se svalil jako blavan, míč pouze olízl a ten zapadl za háčky, sámm sebe se v hlavě ptal: „Kde je ten reflex, když mi bylo 18…?“ Odpověď nepřišla. Naopak Láhev se na naše zoufalé dobívání nemohl koukat, zblokovanou střelu na podruhé vrátil a uklidit pěknou střelou, za níž se ohlížel nejen gólman hostí, ale též všichni přítomní, ti následně kroutili hlavami nad tou nádherou, co se vyloupla v zářijovém podvečeru na Praze 11. 2:1 pro Cervezu. 

 

Cerveza se po tomto momentu soustředila na obranu a stáhla se více do bloku na své polovině. 1. PF začalo utahovat smyčku a vytvářelo si převahu, nyní již byla plodnější a poměrně nadějnější než v první polovině utkání. Nebudeme natěšeného čtenáře více napínat, příbližně v poslední pěti minutovce si PF na hranici malého čtverce vyměnili balon, přisla střela z bezprostřední blízkosti, kterou se Jakub pomocí pravé ruky, oka a nadočnicového oblouku podařilo vyrazit, opětovně však přišlo doklepnutí z prava od dobíhajícího hráče, který přes asi knokautovaného (jak jinak si vysvětlit toho šmudlu v jeho síti) vsítil vyrovnávací branku – 2:2. 

 

Zápas se pak již dohrál a oba týmy budou muset vzíti za vděk jedním bodem. Vlk se nažral a koza zůstala celá – jak pravil Karoch v jiném fotbalovém studiu. =)