Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cerveza 18.FC – Holota FC 1:1 (1:1)

Dnes jsme se sešli na nám dobře známém hřišti Mikulova. Připraveni napravit nezdar z minulého utkání, kdy jsme poprvé okusili pachuť porážky. Sestava proti Holotě FC se vykrystalizovala velice rychle a ze stálic chyběl jen Caruso. Nálada před utkáním byla veselá a počasí nám také přálo, takže jsme se mohli směle pustit do boje.

 

Utkání začalo klasicky, tedy oťukáváním s vyčkáváním kdo s čím přijde. Nicméně hned z kraje utkání jsme měli velkou příležitost z autu, kdy Márty našel hlavu Marka „Marka“, bohužel pro Cervezu jeho pokus skončil jen těsně vedle pravé štangle. Pak převzal iniciativu soupeř, byl na balónu, ale žádná větší šance se nekonala. Jen pár dalekonosných pokusů, které skončily buď mimo nebo v rukou ve skvělé formě chytajícího Mandyho. Zhruba v půlce poločasu však Holota udeřila, a to z rohového kopu. Ovšem pár minut po rozehrání jsme se prosadili i my po skvělé fotbalové akci Papula-Mára-Papula-Buchi, který nezištně našel volného Mácu, který s přehledem uklidil balón k tyči. Avšak soupeř pokračoval v rozehrávkách zezadu, když se jednou Mácovi protihráč „utrhl“ a ten vytasil prvotřídní blikanec, kdy ho zezadu, už bez možnosti hrát balón skosil tak, že by se ani otec blikanců Tomáš Kristel Řepka nemusel stydět. Oprávněně tak viděl žlutou kartu. Od téhle chvíle se utkání lehce zvrtlo a zejména soupeř začal brečet při každé sporné situaci. Stav 1:1 vydržel až do poločasu.

 

Druhý poločas začal po taktické přestávce, kdy jsme si museli vysvětlit, jak začít lépe bránit a obsazovat protihráče. Myslím, že se nám to vyplatilo, jelikož soupeř už byl neškodný a de facto si nic většího nevypracoval.  Vyhecované utkání vyšperkoval i soupeř, přes párky tentokrát dostal Buchi. Na žluté karty tedy taky vyrovnáno. Poté soupeř hru trošku otevřel a my měli šance s tím něco udělat, ale neklid v předfinální fázi rozhodl o tom, že jsme se nedokázali prosadit. V poslední minutě ale v  hráčích Cervezi pořádně zatrnulo. Nakopávaný balón do skrumáže před bránou proletěl netečován těsně vedle tyče. Utkání tedy skončilo naším typickým výsledkem 1:1 a nutno dodat, že tento stav, hlavně díky naší precizní obraně, byl zasloužený.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť!